من و دردانه 1 سال و 1 روزه ام

سلام

دوست های عزیز و مهربون خیلی خیلی ممنونم از اینکه به ما لطف دارید و تولد کیاراد را تبریک گفته اید. راستش به دلیل تعطیل بودن این 3 روز و اینکه قنادی های محترم در این ایام سفارش کیک قبول نمی کردند هنوز مراسم تولد برگزار نشده و شمعی هم فوت نشده است. من هم به دلیل اینکه بد یمن و ... نباشد خودم هم کیک نپختم و منتظر فرصت مناسبی هستیم که این مهمونیهای ماه رمضان اجازه بدهند و ما جشن بگیریم. تقریبا هر روز مهمان هستیم خانه دوست و فامیل. البته کیاراد همچنان در حال هدیه گرفتن هست و کیف می کند با دیدنشان و گاه استفاده از آنها. ناگفته نماند اکثر هدایای کیاراد برای بالای ٣ سال مناسب هست و ما مجبور شدیم فعلا نگهشان داریم برای بعد.

این هم مکالمات امروز من و کیاراد:

من: کیاراد بریم پوشکت رو عوض کنیم؟ (البته به زبان ترکی گفته شده)

کیاراد: یوخ (یعنی نه)

من: کیاراد پی پی کردی؟

کیاراد: اول نگاهی به بسته پوشکش میکنه و بعد اشاره میکنه به حموم که بعد از پی پی کردن اونجا شسته میشه.

///////


امروز بعد از ظهر بابا کریم مشغول سر هم کردن خونه چادری ( از همین خونه های پلاستیکی که بچه ها میرن توش بازی میکنن) بود و کیاراد تا متوجهش شد یهو هل شد و با خوشحالی گفت: منیم دییی (یعنی مال منه) . من هنوز هم دارم فکر میکنم طفلک چه ذوقی کرده که یهویی اون کلمه از دهنش پریده.

 کیاراد کلمه "بده" و "بیا" رو از تلویزیون یاد گرفته. منظورم اینه که کلمات فارسی رو یاد گرفته با اینکه کسی باهاش فارسی حرف نمیزنه. هر از گاهی میگه "ور" بمعنی بده و گاهی هم همون کلمه فارسیش رو میگه. امروز ٢ تا رو قاطی کرده بود و می گفت " وده". یاد بامشاد افتادم وقتی می خواست پول زور بگیره.


پ.ن.١: مطلب فوق پریروز نوشته شده و امروز کامل گردید.


 

پ.ن.٢: این مطلب با ایمیل به دستم رسیده، آیا شما هم چنین چیزی شنیده اید؟ به نظر شما صحت دارد این مطلب؟


تذکر فوق­العاده مهم و فوری فوری فوری

 برنجهای وارداتی پاکستانی و هندی برای دوام بیشتر در انبارها  و جلوگیری از قارچ و کپک و پوسیدگی و نیز جلوگیری از شپشک توسط مواد گوگردی به همراه گروه غیر اشباع خانواده فنل بخار داده شده­اند. این مواد بغایت سرطان زا می ­باشند و حتی در صورت شتشوی برنج و یا جوشاندن و آبکشی برنج آسیب­های نابود کننده و مخرب آن کم نمی­شود. سرطان­های معمول با این مواد از نوع Leukemia (سرطان خون و مغز استخوان) و  Sarcoma & Bone Cancer (سرطان بافتهای نرم و استخوان) می باشد. برای رضای خداوند و جلوگیری از آسیبهای جانی جبران ناپذیر به هموطنانمان با همه امکانات اطلاع رسانی کنید.

 

/ 3 نظر / 15 بازدید
تارا

قربون این پسر شیرین زبون یکسال و یه روزه... [ماچ]

sheida.k

salam parvin jonam khanoom Dr gol hale shoma baraton comm nemzashtam vali miomadam pisheton 1 1salegie kiarad jonam khodaro sad hezar martabe shokr diddim omidvaram halesh khob bashe va khonevadeye ghashanfeton [dar kenare ham payande bashe in matlabo man chand roz pish baraton ferestadam didid sedash daromad alan to hameye akhbara hast mamnon ke dar webeton gozashtid bazam babate zahmataee ke on moghe baram keshidid azaton mamnonam khateram hast agar kari pish omad dar khedmateton hastam kiarad jono bebosid dostare hamishegie shomai

sheida.k

kiarad jjon gharare farsi sohbat kone ya torki yani shom dar halate adi baham torkii sohbat mikonid che jaleb[لبخند]