زندگی دارد قشنگتر می شود.

داستانک دردانه

این روز ها دردانه هر لحظه در حال خلق داستانک های ناب و به یاد ماندنی و شیرین هست و من واقعا نمی دونم کدام را بنویسم که ثبت شود در اینجا.

به کتاب "کی مامان کیه" میگه "مامان". یعنی داره اسم کتاب رو میگه.

عشق به کتاب چنان زیاده که حتی در طول پروسه لباس پوشیدن برای رفتن به مهمونی، حداقل 3-4 تا کتاب خونده میشه. یعنی اگه نخونم اجازه لباس پوشیدن نمی ده.

کتاب به دست میاد کنارم، دستم رو میگیره تو دستش و کتاب رو میده دستم و بعد دنده عقب می شینه تو بغلم و جیغ شادی می کشه که یعنی خوشحاله که قراره کتاب بخونیم.

یه بازی خودش اختراع کرده، اینطوریه که شروع می کنه به ادا در آوردن با دست و پا و صورت و کلا به هر ترتیبی که ممکن هست. دراز کشیدن و پرت کردن خودش و انگشت تو گوشش فرو کردن و ... طرف مقابل بازی که معمولا من هستم هم باید هر کاری اون میکنه رو تکرار کنم. اگر هم منصرف بشم ناراحت میشه. اگه درست انجام ندم دوباره تکرار میکنه، اگه دراز بکشم و بلند نشم بلندم میکنه، اگه حواسم به چیزی پرت بشه با دست سرم رو بر می گردونه و کلا باید 6 دانگ حواسم به بازی باشه. حتی اگه 10 دقیقه یا بیشتر این ادا در آوردن ها طول بکشه.

از اینکه بچه های دیگه به وسایلش دست بزنند ناراحت میشه. من هم که حق ندارم حتی دست بچه های دیگه رو در حضور کیاراد بگیرم چه برسه به اینکه بغلشون بکنم. اول لباش رو جمع میکنه وبهمراه پرت کردن سرش به عقب میگه نه و بعد مثل ابر بهاری گریه میکنه و اشک های جگر سوزش دل همه رو کباب میکنه.

 

بعدا نوشت:

-گوشی تلفن رو بر میداره و شماره میگیره و میگه "دو سه تااا" و بعد شروع به صحبت کردن می کنه و میگه "ایوو لُلام" (یعنی الو سلام) و بعد یک سری اصوات فضایی از خودش در میاره که نمی دونم به چه زبونی هست ولی لابد داره با خدا یا فرشته ها که دلش براشون تنگ شده حرف می زنه!!!

- موچین رو بر میداره و آینه کوچولو رو میگیره دستش و سعی میکنه ابروهاش رو اصلاح کنه. جالبه به چشماش نمی زنه و مراقب خودش هست.

-سوزن رو از من میگیره و فشار میده روی پارچه و بعد که مثلا دوخت میده به من و میگه "جیییز".

-تا جیش میکنه بلافاصله اعلام میکنه و دستش رو میگذاره روی پوشکش.

- تا بابایی میره دستشویی فورا اشاره می کنه به دستشویی و میگه "جیییششش" و من با هر بار تکرار ایشون باید تایید کنم که بله بابایی رفت دستشویی...

 


داستانک من:

تصمیم گرفتیم برای رفتن به امریکا تا جایی که دست ما هست پیش بریم. سپردیم به خدا که راه را نشانمان دهد. راستش از یک طرف ته ته دلمان از اینکه برویم یک جورایی نگران بودیم و نمی دانستیم چرا؟ ا زطرف دیگر از اینکه این فرصت را از دست بدهیم ناراحت می شدیم. سعی می کردیم چه برای رفتن و چه برای ماندن خودمان را قانع کنیم ولی نمی شد. برای همین هم سپردیم دست خدا و نشانه ها...

رفتیم دبی برای مصاحبه برای گرفتن ویزا... گفتند تمام شرایطتان عالیه. ولی بنا به 2 دلیل نمی توانیم الان برایتان ویزا صادر کنیم. می توانید بعدا دوباره درخواست دهید.

دلیل اول این بود که ما کمتر از یکسال است که از ژاپن برگشته ایم و الان می خواهیم برویم امریکا. این یعنی اینکه خانواده برایمان چندان اهمیت ندارد!!

دلیل دوم این بود که ما وابستگی کاری با دولت ایران نداریم ( کریم بنا به دلایلی موضوع استخدام بودنش را ننوشته بود در برگه مربوطه).

از این دو مورد می توان نتیجه گرفت که ما می خواهیم برویم و برنگردیم.

گفتند باید صبر کنیم وقتی که یکسال از برگشتمان از ژاپن گذشت دوباره درخواست دهیم و یا به طریقی تعلق خاطرمان به ایران عزیز را ثابت کنیم.

تعلق خاطر را می شد با نشان دادن اسناد ملکی و استخدام کاری ثابت کرد و منتظر نماند...ولی ما لبخندی زدیم و تشکر کردیم و برگشتیم. فهمیدیم که نباید برویم.

داریم کم کم لانه مان را می چینیم که زندگی کنیم و حداقل تا چند سال به رفتن فکر نکنیم...جالب است از زمانی که از پا در هوایی خارج شده ایم زندگی دارد قشنگتر می شود. فقط نمی دانم چرا خرید کردن برایم خوشایند نیست. یعنی اگر ضروری نبودند ترجیح می دادم وسایل خانه زیادی نخریم. مخصوصا وسایل آشپزخانه. وقتی به خرید این وسایل فکر می کنم احساس می کنم دارم در گِل فرو می روم!!!


این روز ها سرگرم عروسی برادرم بودیم و تا حدودی هستیم هنوز.

راستی چه کنیم با این حاجی هایی که بر می گردند و ترس از انفلوآنزا دیدارشان را میسر نمی کند و من می مانم و ناراحتی و حرف و حدیث های اطرافیان...

 

/ 11 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شایلی

چه خوب چه پست داغی... خوشحالم که به یه ثباتی رسیدی و روحیه ات بهتر شده و از بلاتکلیفی رها شدی. بهترین کارو کردی کمی صبر و گذشت زمان تو تصمیم گیری بهتر کمک میکنه. عروسی داداش جون هم مبارک به حرف و حدیثها هم توجه نکن سلامتی کیاراد جون از همه چیز مهم تره. من که از تو بدترم اگه جایی برم که ببینم یکی سرماخورده است سلام نکرده برمیگردم بذار هر چی میکن بگن... ضمنا واسه وسایل آشپزخونه برعکس تو فکر میکنم حاضرم مثلا مبل نداشته باشم ولی ماشین ظرفشویی داشته باشم! آخه بیشترین زمان رو تو آشپزخونه صرف میکنیم و بیشترین کار اونجاست... اون پسرک کتابخون منو ببوس اگه فرصت کنم به خودش هم سرمیزنم[ماچ]

bahar

تو که از من دیرتر آپ میکنی. همش به عروسی و خوشی ایشاله

shirin afshari

پروینم از این که نوشتی‌ زندگی دارد قشنگتر میشود کلی‌ خوشحالم کردی...به نظر من رسیدن به روحیه خوب همان رسیدن به زندگیه خوبه...خیلی‌ خوشحالم که از پا در هوایی خلاص شدی شیرین

لیلی مامان آراز

سلام پروین جان. امیدوارم هرجا باشی شاد و سلامت باشی و بهت خوش بگذره. مهم اینه که آدم دلش خوش باشه. کیاراد کوچولو هم روز به ورز داره بیشتر دلبری می کنه. چقدر دوست داشتنی و نازه این پسرک شیرین ما. [بغل]

خانم شاد

آفرین به این پسر ناز و باهوش و دوست داشتنی. امیدوارم هر جا هستید خوش باشید.

مارتیا پسر دوست داشتنی ام

سلام پروین عزیز بگذار حرف مردم برای خودشان بماند .تو بهترین کار ار برای سلامتی کیاراد می کنی .به نظر من حرف و حدیث ها اصلا مهم نیستند می توانی تلفنی هم زیادت قبول و خیر مقدم بگویی تا یکی دوهفته بگذرد و خطر ها رفع شود . ببخشید فضولی کردم .

بیگ مام

سلام خوشحالم که اوضاع خوب پیش میره و به ثبات رسیدین ,آرزوی موفقیت برای خونواده کوچکتون دارم[لبخند]

مامان فراز

ای جان، پسرک با نمک کپلی. با اون حزف زدنش با فرشته ها و بازی اختراع کردن و یاد دادنش به مامان. ببوسش از طرف من. بعضی وقتها باید به قسمت هم معتقد بود. برای یکی از دوستان ما هم مسئله مشابهی رخ داد و اونها هم تا مدتی برنامه خروج و .. کنسل کردند و فعلاً دارند زندگی میکنند وراضی هم هستند. اصل اینکه آدم خوش باشه در هر صورت و برات آروزی موفقیت و خوشی میکنم.

لیلامامان مارتیا

روز به روز این عسلک ها شیرین تر میشوند و هنرنمایی میکنند کاش کارتون درست میشد میرفتین شما که امکانشو دارین خونه چیدنت مبارک الهی واسه عروست بچینی تبریز میمونید یا تهران؟