توصیه مفید!

توصیه مفید من به شما خوانندگان محترم این وبلاگ این است که اگر در برنامه روزانه تان کلی کار انجام نشده و نیمه تمام دارید ( شامل کارهای روزانه منزل، شخصی و مطالعه یا کارهای علمی) و البته می باید ایمیل تان را هم چک کنید که برای این مورد تنها 5 دقیقه زمان در نظر گرفته اید، عاقلانه ترین کار آن است که ابتدا آن کوه عظیم کارهایتان را به پایان برسانید و سپس به چک کردن ایمیل بپردازید.

معمولا بحث های تئوری در عمل کارگر نمی افتند و چک کردن ایمیل ساعت ها به طول می انجامد، چرا که چندین کار مهم دیگر از قبیل سر زدن به وبلاگ های دوستان و مرور اخبار و فرستادن چند ایمیل و یا فوروارد کردن چند ایمیل مهم! هم هستند که ضروری بوده و در 5 دقیقه نمی گنجند و حیف تان می آید حالا که پشت کامپیوترتان نشسته اید انجامشان ندهید.

در نتیجه با اشتیاقی که برای این لحظه گرانبهای چک کردن ایمیل دارید کارهای دیگرتان را به سرعت انجام دهید و سپس با خیالی آسوده به وبگردی بپردازید.

این چند خط حاصل سالها تجربه بوده و نگارنده در نظر دارد از این پس به نصیحت خویش عمل نماید باشد که رستگار شود.


- این روز ها مشغول پروژه عظیم از شیر گیری دردانه هستیم. گزارش اقدامات انجام گرفته و موفقیت های کسب شده را در "کودک شیرین من" به ثبت رسانده ایم. اگر قصد چنین کاری دارید شاید مطالعه آن برایتان مفید باشد.


- همین چند لحظه پیش خوابید. دراز کشید که بخوابد، رفتم لحافش را آوردم، گفت نه با این ممکنه سردم بشه، اون پتو پشمی رو بیار. (پتو پشمی همان پتو مسافرتی است که پشمی می باشد.)


- توی تاکسی نشسته ایم، سر پیچ می پرسد: چرا وقتی دور می زنیم امکان داره من بیوفتم؟ اگه چطوری بنشینم نمی افتم؟

هر بار که توی تاکسی باشیم و بخواهیم بپیچیم این سوال را می پرسد ولی امروز عبارت "امکان دارد" برایم جالب بود.


- یک روز هم می پرسید که چرا وقتی سوار ماشین بابا هستیم بهش پول نمی دیم؟

 

عالمی دارم با بلبل زبانی هایش، خوش رنگ تر و زیباتر از فصل بهار.

/ 2 نظر / 71 بازدید
نیلوفر مامی سامیار

جالبه منم وقتی یه عالمه کار خونه دارم به خودم اولتیماتوم میدم که تا کار خونه رو انجام ندی اجازه نداری بری نت ! بعدش به سرعت برق کارامو انجام میدم تا نت رفتن برام لذت بخش باشه![نیشخند] واقعا پسرمون بلبل زبون و شیرینه! من عاشق اون تکیه کلامهای خوشگلشم! ببوسش عزیزم خییییییلی زیاد![قلب][ماچ][بغل][گل]

مریم

سلام سلام. من لینکیدمت پس چرا منو لینک نکردی[نگران]