فستیوال پرتاب دانه سویا!!!

روز سوم فوریه در ژاپن که برابر با یک روز قبل از شروع بهار طبق تقویم قدیمی ژاپنی ها است، معروف به روز فستیوال پرتاب دانه سویا* است. ژاپنی ها در این روز دانه های بو داده سویا را در خانه و در معبد ها به همدیگر که ماسک دیو پوشیده اند پرتاب میکنند. در واقع معتقدند با پرتاب دانه های خوش یمن سویا دیو را از خانه بیرون میکنند. اگر کسی موفق شود به تعداد سال های عمر اش در این روز دانه سویا (پرتاب شده به دیو!) بخورد، در آن سال خوشبختی و شانس و سلامتی به او رو می آورد.

از چند روز قبل ماسک های دیو و بسته های سویا آماده را میتوان در اکثر فروشگاهها برای فروش دید.                                      

                       ( Setsubun-Mame Maki (Bean Throwing Festival *

 

در مهد کودک کیاراد هم این فستیوال رو اجرا کرده اند و یک عدد ماسک دست ساز بسیار با مزه برای کیاراد داده اند، ولی چون هنوز نمیتواند پرتاب کند برایش با 5 عدد دانه سویا (شاید چون 5 ماهه است!!) که داخل بطری کوچکی انداخته و رویش برچسب های رنگی زده اند، جغجغه درست کرده اند. فعلا عکس درست و حسابی ازش نگرفته ایم ولی فعلا این را داشته باشید.

  DSC00747.JPG-10140


عرض کنم که همان روز سوم فوریه من دومین دفاعیه از تز ام رو انجام دادم که موند آخرین مرحله که 16 فوریه خواهد بود. برای همین به شدت درگیر کارهای مربوطه هستم و وقت کم میارم.

یک خواهش: دوستان عزیزم که به وبلاگ "کودک شیرین من" سر میزنید، بدانید که حتی اگر موضوع اعلام کنید که در باره اش بنویسیم، هم کمک بزرگی کرده اید. و هزار البته اگر بخواهید جزو نویسندگان باشید لطف بزرگی میکنید.

یاد مامانم افتادم که میگفت حداقل بگین چی بپزم که خودش خیلی کمک هست! ( الهی سایه همه مادرها بالا سر بچه هاشون باشه، مامان من هم همینطور)

راستی امروز کیاراد اولین دعوای بچگی هاش رو کرده. با یک دختری تو مهد همدیگه رو چنگ زدن و بعد هر دو گریه کرده اند!! حتی شنیدن این خبر هم خوشحالم کردنیشخند یه جورایی حس کردم پسرم داره بزرگ میشه.


/ 6 نظر / 16 بازدید
40تیکه

وای چه بامزه. خوبه بچه دعوا بلده یه سری چیزا فکر کنم تو ژن باشه. دختر دوست من دو ساله شه و هنوزم که هنوزه کتک میخوره و مادره هر دفعه عصبانی میشه هلش! میده که مثلن یاد بگیره ولی بچه طفلک بهش میخنده فکر میکنه بازیه![لبخند]

صبا

آخیییییییییییی نازی.خایه این لیای نازتو بخوره کیاراد گلم.[ماچ]ماشالا آفرین.همیشه از حقت دفاع کن تا مامانی ذوقت کنه.یروین جون از محبتت خیلی ممنونم.ایشالا

عمو باربد

سلام وبلاگ زيبايي دارين.... به كودكانه من يه سر كوچولو بزنين.... خوشحال ميشم.....خوشحال ميشين.....

هنا

خصوصی داری پروین جان

مامان فراز

باریکلا به این پسر، از همین سن کم گیس و گیس کشی را ه انداخته[ماچ]. معلومه از عهدۀ کارهاش بر میادها. بعد هم انشاآلله تو دفاع آخر هم موفق باشید ولی جداً چقدر سخته که آدم سه بار دفاع کنه؟ یعنی این سه تا دفاع هر کدوم در مورد یک قسمتی از کار هستند ، یا گروه رای دهنده فرق میکنند یا چی؟[سوال]. ببوس این پسر گل زرنگت رو[ماچ]

تارا

سلام خانومی انشالله سومین دفاعیه هم با موفقیت به پایان برسه .... کیاراد شیرین رو ببوس من به روزم