در ادامه پست قبلی...

متاسفانه این روز ها بی اینترنت هستم. می دانید که بد دردی است...

پیرو پست قبلی، این روز ها سعی می کنم مثبت ها را ببینم. با خودم می گویم شاید چون از وقتی برگشته ایم ایران، من اینجا از زندگی لذت نبرده ام چنین فکر می کنم، شاید هستند کسانی که دور و اطراف شان مشکلی از هرج و مرج و ... نیست و دارند زندگیشان را می کنند، البته کامنت ها را که می بینم خوشبینی ام رنگ می باز متاسفانه.

مطالبی که در پست قبلی نوشته ام، واقعی و تلخ هستند ولی خب همه مان می دانیم که خوشبختانه تمام ایران اینها نیستند. قسمت های خوبشان بیشتر مربوط به ما بزرگتر هاست.

به این فکر می کنم که تفاوت ایران و کشور های جهان اول، شبیه تفاوت یک خانواده فقیر و ثروتمند/به روز هست که فرزند خانواده فقیر معمولا با اینکه صفا و صمیمیت خانه خودشان و بودن با خواهر و برادرهایش را دوست دارد، از طرف دیگر  دلش می خواهد کاش آن امکانات خانواده ثروتمند را نیز داشت...

حرف ام بسیار است و وقت کم.

اینترنت ام عاریه ای است. باز خواهم آمد.

 

/ 20 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نیلوفر

پروین جونم کجایی بیای از پسر گلت برامون بنویسی؟[پلک][ماچ][قلب]

تارا موسوي

سعی می کنیم مثبت ها رو ببینیم و می بینیم اما گاهی با دیدن یه چیز منفی آدم یهو انرژیش تحلیل میره و هر چی مثبت اندیشیش رو فراموش می کنه... به قولی هرچی رشته ایم پنبه می شه... تو ایران مثبتها اندک و منفیها اندازه کوه ولی چاره چیه؟

نسیم مامان آرتین

منم سالها خارج از ایران زندگی کردم. گاهی برام کنار اومدن با مسائل اینجا سخته... منظورم رفاه و آسایش نیست.. اعتقاد دارم هر جا دل خوش باشه اونجا خوشبختی... اما منظورم ادب.. احترام.. احقاق حق.. اینها تقریبا تو ایرران جایی نداره... اگه جایی احترام ببینی 90% ظاهریه... یادم نمیره روزهایی که اومده بودم میگفتم وای چقدر همه مهربونن و بهم احترام میزارن!!! اما یواش یواش یاد گرفتم که اینها همه تو خالیه و ظاهری منم دوس ندارم پسرم اینجا بزرگ بشه.. خودم میتونم خیلی چیزها رو تحمل کنم اما دلم نمی خواد پسرم با این دغدغه ها بزرگ بشه... حداقل با علم و اخلاق و تحصیلات خوب زندگی کنه و بعد تصمیم خودشه که دوست داره کجا بمونه!

مامان شنتیا

سلام خانومی.. هنوز اینترنت دار نشدی؟ دلمون تنگ شده برات[قلب]

نیلوفر

روز پدر بر تمامی مردان مهربان و زحمتکش دنیا مبارک[گل]

داملا

سلام آنا دیلینه گؤره آیهانین آتاسینین باخیشینی بورادان اوخویا بیلرسینیز.http://uluulus.blogfa.com/post-16.aspx

[گل][قلب][ماچ]

سمیه

خوبی پروین جون؟ بی خبریم ازت.