درخت کوچولوی کیاراد

ژانویه 2008 وقتی از حضور کیاراد در وجودم مطلع شدم و فهمیدم که دانه ای در درونم شروع به رشد کرده، برای تشکر از خدا و با آرزوی سلامتی عزیزکم تصمیم گرفتم دانه ای بکارم. آن روز ها فصل خرمالو بود و من عاشق خرمالوهای شیرینی هستم که میتوان با پوست آنها را خورد.

گلدانی آماده کردم و یکی از دانه های خرمالو را کاشتم. هر روز منتظر بودم و گاه نگران میشدم که اگر رشد نکند چه؟ انگار که باورم شده بود رشد آن با رشد عزیزکم در ارتباط است. همان روزها از پدرم هم خواستم که در ایران نهالی به انتخاب خودشان و به اسم عزیزک من بکارند. ایشان درخت هلو را انتخاب کردند و که تا الان مشکلی نداشته و خوب رشد کرده است.

حدودا یک ماه بعد از کاشت دانه، یک روز صبح که میخواستم گلدان عزیزکم را آب بدهم، متوجه سر بر آوردن دانه از زیر خاک شدم. از خوشحالی داشتم بال در می آوردم. متاسفانه عکسش از موبایلم حذف شده.

عکس زیر مربوط به زمانی است که برای کیاراد 5 ماهه باردار بودم.

و این عکس را همین امروز گرفته ام. چند روزی همه گلدان ها را در بالکن چیده بودم و سرما خوردگی کیاراد باعث شد نتوانم به خوبی بهشون برسم و سرد شدن هوا کمی باعث تغییر رنگ برگهای درخت کوچولویمان شده. (مثل اینکه درخت کوچولومون هم سرما خورده.)


راستی ماهی گلی هامون هنوز سرحال و قبراق اند و انشاا... تا عید امسال بتونیم مراقبشون باشیم. پارسال اولین سالی بود که ما 3 تا ماهی خریدیم.

تو عکس پایین هم گلدون نارنجی و سبز مال کیاراد هستند که یکیشون فعلا گل نداره. شاید از کاکتوسهای باباش براش بذاریم تو گلدون.(عکس مربوط به 2 هفته قبل از تولد کیاراد هست.)


عکسهای جدید کیاراد رو گذاشتم تو وبلاگ خودش.

 

/ 10 نظر / 71 بازدید
مهسا

وای خوش به حالت من که تو کشتن گیها تبحر دارم . هر چی گل میاریم خونمون می خشکه .[ناراحت]

لیلی

چه فکر جالبی بوده کاشتن درخت برای کیاراد... حس عجیبی به من داد....[گل]

تارا

آخی خیلی جالبه انشاالله که روزی برسه هم کساراد و هم درختش بزرگ و تنومند بشند....[گل]

تارا

آخی خیلی جالبه انشاالله که روزی برسه هم کیاراد و هم درختش بزرگ و تنومند بشند....

پگاه

ای جان.منم وقتی دارا رو باردار بودم تو حیاط خونه پدر شوهرم یه نهال مو برای دارا کاشتم. باورت می شه که بعد از چند ماه الان که اینو خوندم یادش افتادم. امان از گرفتاری.باید یکی دیگه بکارم![شوخی]

مدیر

سلام، وبلاگ شما با موفقیت اضافه شد. [گل] لطفا کد لینک باکس را در قالب وبلاگ خود قرار دهید، همچنین می توانید قوانین و خبرهای جدید لینک باکس را در www.linkdlink.persianblog.ir مطالعه بفرمائید. با تشکر از انتخاب شما.

مامان فراز

چه فکر خوبی بوده این درخت و تامل برانگیز از این نظر که درخت یک جایی باید ریشه بگیره و نمیشه نقل مکان بکنه ، اگر میشد با ریشه هاش جابه جاش کرد که طبعاً موقعی هست که خیلی بزرگ نشده ، خوب میشه.. چه گلدونهای خوشگلی هم دارید کیاراد کوچولوی کپلی رو هم از طرف من ماچش کن

مهدیه

شوشو خان بنده عاشق گل گیاه هستند و ما یه پاسیو بزرگ توی خونه داریم که فقط 50 نوع کاکتوس داریم!!! یادم باشه این ایده رو هم بهش بگم http://manonini.blogfa.com/ ما هنوز نی نی نداریم . اما نی نی ما وبلاگ داره !!!

شایلی

پروین جون خیلی کار جالبی کردی... درخت کوچولوی نازی هم هست درست مثل کیاراد ما... راستی چقدر تو خنه تون گلدون دارین معلومه خیلی خوش ذوقی ها...

المیرا

چه کار خوبی کردید، شاید منم با به دنیا اومدن دخترک یه گیاهی تو حیاط بکارم[چشمک]