من و دردانه امصفحه نخست
آرشیو وبلاگ
درباره :
پروفایل
ایمیل مدیر وبلاگ
صفحه خانگی شود

مطالب اخیر
فنگ شویی
توصیه مفید!
استعداد یادگیری کلمات رنگین
عرضی نیست...
دردانه .... من!
!case report
اطلاع رسانی
من و مادرم...
دیدار دوستان جانی...
آیا کیاراد دلتنگ مادر بزرگش است؟


()

نویسندگان وبلاگآرشیو وبلاگ
بهمن ۸٩
دی ۸٩
آذر ۸٩
آبان ۸٩
مهر ۸٩
شهریور ۸٩
تیر ۸٩
خرداد ۸٩
اردیبهشت ۸٩
فروردین ۸٩
اسفند ۸۸
بهمن ۸۸
دی ۸۸
آذر ۸۸
آبان ۸۸
مهر ۸۸
شهریور ۸۸
امرداد ۸۸
تیر ۸۸
خرداد ۸۸
اردیبهشت ۸۸
فروردین ۸۸
اسفند ۸٧
بهمن ۸٧
دی ۸٧
آذر ۸٧
آبان ۸٧
مهر ۸٧
شهریور ۸٧
امرداد ۸٧
تیر ۸٧
خرداد ۸٧


صفحات وبلاگ


لینک دوستان
زایمان شیرین ترین سختی دنیا
کودک شیرین من -وبلاگ آموزشی
نی نی به به -وبلاگ آموزشی
كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان
انجمن هنر های تجسمی تبریز
شبکه ملی مدارس
مرکز آموزش سرگرمی های سازنده
یونیسف ایران
یونسکو ایران
باهم و برای هم دعا کنیم
هنا مامان سارا و بهار
سینا و مامان شین
لی لی و فرشته اش
بهار مامان امیر و آوا
توت فرنگی و عسل
کیاراد دردانه خودم
ننه قدقد و هوچهر
آزیتا و سوشیانس
صبا و نی نی ناز
مهسا و کوروش
نسیم و سروین
نسرین و باران
جلاله بشارتی
شایلی و شاینا
ونوشه و سارا
افشان و مارتیا
هدیه آسمانی
شری و سامی
لیلی و کیان
شیرین و آیین
محمود و نور
ساناز و هلن
هاله و ارشیا
فاطمه و پریا
آرزو و طاها
فریبا و ایلیا
نونوش و آوا
لیلا و مارتیا
لیلی و آراز
شیدا جون
لیلا و فراز
دارا و آسا
بیگ مام
المیرا
ساره
تارا
بهار
شیوا و رومینا
نقاشی کودکان
قالب وبلاگ
اخبار ايران
طراحی وب سایت

آمار و خروجی
  rss 2.0  لوگوی دوستان
وبلاگ فارسی

   

 

دیروز تقریبا یک پست کامل نوشته بودم بدون ذخیره پیش نویس که در یک آن کامپیوترم خاموش شد و تازه متوجه شدم که باتری اش تمام شد...

افشان جان راست می گویی نم نمک دارد یک ماه می شود که مطلب جدید ننوشته ام. راستش یک هفته مسافرت بودیم و بعد هم کمی مشغول بودیم الکی الکی. شاید گیجی بعد از مسافرت بود ولی هنوز تمام نشده، مسافرت دیگری در راه است که از پنجشنبه تا دوشنبه خواهد بود.

و اما از پروژه پوشک گیری کیاراد می خواهم بگویم که هنوز پیشرفت خاصی انجام نشده است. کیاراد وقتی در مهد کودک است، وقتی بیرون از خانه است یا مهمان رفته ایم یا مهمان داریم پوشک می پوشد و در این وسط طفلک گیج شده که بالاخره جیش و پی پی را اعلام بکند خوب است یا چندان هم مهم نیست. البته در طول این یک ماه اتفاقات با مزه مثلا تشبیه کردن پی پی مبارک به پروانه توسط کیاراد یا حرف های عجیب و غریب دیگر و البته اتفاقات مهوع هم داشتیم که نگفتن شان بهتر است.

 کیاراد همچنان مهد کودک را دوست دارد ولی متاسفانه خواب صبح را این روز ها دوست تر دارد و ساعت 10 به مهد می رود. یک هفته ای می شود که ساعت حدود 4 صبح بیدار می شود و دیگر خواب ندارد تا یک ساعت که با تلاش فراوان شامل شیر خورد ن و قصه مجددا می خوابد. کتاب "کلید های برخورد با مشکلات خواب کودکان" را خوانده ام و می دانم که کارم در مورد شیر دادن اش و قصه برای خوابیدن اشتباه است و در تلاش هستم روش درستی جایگزین کنم.

از شیر گرفتن اش را موکول کرده ام به بعد از ختنه کردن اش!

از شیرین زبانی های کیاراد بگویم. مثلا همین دیروز که بابا کریم و عموی کیاراد مشغول انجام کاری هستند و دارند با دریل دیوار را سوراخ می کنند. کیاراد بعد از کلی کمک کردن! به آنها آمده تا چیپس اش را بخورد. صدای دریل که بلند می شود، با لحن گلایه و طلب کار می گوید: زیاد سر و صدا نکنند که من بتونم راحت چیپس ام رو بخورم. وقتی سر و صدا می کنند نمی تونم راحت چیپس ام را بخورم.

خاله معصومه برایش یک هلیکوپتر خریده و به کیاراد می گوید می بینی چه هواپیمای قشنگیه؟ کیاراد هم می گه نه، هلیکوپترهههه!

این روز ها سنگ و برگ جمع می کنیم و رنگشون می کنیم و با هاشون شکل می سازیم و کلا بهترین اسباب بازی های کیاراد همین سنگ ها و برگ ها و تکه چوب هایی هست که خودش از پارکینگ جمع کرده آورده است.تا کسی از او می خواد که چند تا از این اسباب بازی هاش رو بهش میده با لحن ناراحت میگه آخه تموم میشه برای من نمی مونه آخههههه.

کیاراد با هر وسیله ای که می خواهد چیزی درست کند به طرز عجیبی تقارن شکل و رنگ رو رعایت می کند.و اما اسم و نویسنده کتاب "هوش هیجانی":

نویسنده ها:

Travis Bradberry

Jean Greaves

مترجم: مهدی گنجی

ویراستار: دکتر حمزه گنجی

پشت جلد نوشته شده:

نه تحصیلات، نه معلومات و نه هوش شناختی (آی کیو)، هیچ یک نمی تواند تعیین کند که چرا یک فرد موفق می شود اما فرد دیگری نمی شود. حتما ویژگی دیگری وجود دارد که ظاهرا جامعه برای آن هیچ توضیحی ندارد.

امروزه پاسخ این سوال به مفهومی به نام هوش هیجانی بر می گردد.شما این ضرب المثل رو شنیدین که می گن پدر و مادر میتونین برای بچه شون تخت طلا درست کنند ولی نمی تونند بخت طلا درست کنند. به نظرم حداقل می تونند کمکش کنن حتی اگه آی کیو پایینی داشته باشه هوش هیجانی بالاتری داشته باشه تا در زندگیش موفق بشه.


در پیش دبستانی که دنیز دختر عمه کیاراد میره هوش بچه ها را سنجش کرده اند و گفته اند هوش دنیز 127 است و البته هوش یک دختر دیگر هم 135 تعیین شده است. گفته اند از روش "ریون" استفاده کرده اند و من هر چه گشتم چنین روشی پیدا نکردم. آیا شما مطلبی در این مورد می دانید؟

...